SIDAS Wkładka Fl.Fit Snow+ -

SIDAS Wkładka Fl.Fit Snow+
[195327]

SIDAS Wkładka Fl.Fit Snow+ zdjęcie nr
 

OPIS PRODUKTU

 

Wkładki stworzone do sportów zimowych. Do konstrukcji ramy wkładek zastosowano nowy materiał Alufix, optymalizujący ustawienie stopy, co pomaga narciarzowi wykorzystać możliwości nowoczesnych nart (dobra kontrola krawędzi).

Wkładki z możliwością modyfikacji kształtu FlashFit  Snow+ przeznaczone są do butów rekreacyjnych o średniej szerokości w okolicy palców.

Wkładki FLASHFIT™ są wyprodukowane z kilku materiałów o różnej sztywności, w zależności od wymagań dyscypliny, dla której są przeznaczone (RUN+, BIKE+, GOLF+, MULTI+, SNOW+) wkładki są wstępnie uformowane, ale po podgrzaniu w specjalnej stacji FLASHFIT™ Box można je indywidualnie dopasowywać do stopy. Stosowane są zarówno w sporcie wyczynowym jak i masowym.

Każda dyscyplina sportu stawia stopom i tułowiu inne wymagania – rozróżnia się ruchy stopy statyczne (np. w narciarstwie zjazdowym) i dynamiczne (np. w tenisie). Podczas biegania, wędrówek pieszych i klasycznych biegów narciarskich stopa musi koordynować dynamiczne ruchy „rolowania” i uderzania. Ponieważ tkanka tłuszczowa pod piętą nie jest w stanie zaabsorbować w całości tych obciążeń, potrzebna jest dodatkowa amortyzacja wkładką w bucie. Pozwala to wykluczyć typowe dla biegania problemy: kolec piętowy, „ścięgno Achillesa”.

Stopa każdego człowieka ma unikatowa budowę i zostawia niepowtarzalne odbicie, np. na mokrym piasku.
Występuje wiele różnic. Są stopy wysoko wysklepione i stopy płaskie, rozróżniamy stopę prawą i lewą, stopy różnią się szerokością i objętością ("tęgością").
Czynniki te są bezpośrednio powiązane z postawą ciała i odczuwalną wygodą oraz mają na nie bezpośredni wpływ.
Nasze stopy dźwigają dzień po dniu ten sam ciężar całego ciała i męczą się, w wyniku czego tracą stabilność i ulegają spłaszczeniu. Skutkiem tego stawy kolanowe, biodrowe i kręgosłup są nadmiernie obciążone, co może prowadzić do powstania lub pogłębiania się wad postawy.

Stabilizacja stopy wkładką pomaga w podpieraniu stopy z boku i wzmacnia stopę tak, by zmniejszyć spadek siły mięśni i zapewnić elastyczność przez cały czas wykonywania czynności. Umożliwia to bardzo duże zmniejszenie zagrożeń spowodowanych niestabilnością stopy (skręcenie kostki, zmęczenie mięśni, ból, otarcia).


CENA PRODUKTU

270,00 PLN

Dostępne opcje:

Rozmiar:
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zamknij

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie ?
Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepy biuletyn.


Chcę się zapisać do newslettera
Chcę się wypisać z newslettera
FACEBOOK